Peelingi do skóry twarzy
Peelingi do twarzy
Peeling to niewątpliwie niezbędny kosmetyk dla każdej z nas. Dlaczego? Poniewarz nasz naskórek znajduje sie w ciągłym procesie odnowy, nowe komórki przesuwają się ku wierzchniej warstwy naskórka , a stare obumierają, przez co skóra staje się szorstka i szara. Zabieg peelingu, który możesz zrobić w domowym zaciszu oczyszczasz ją i zmusza do jeszcze szybszej odnowy. Dzięki peelingowi cera lepiej wchłania wszelkiego rodzaju balsamy, kremy i mleczka odżywcze, które aplikujesz. Peeling najlepiej stosować nie częściej niż raz dwa razy w tygodniu w zależności od rodzaju cery (przy suchej i wrażliwej rzadziej).
Złuszczanie martwego naskórka jest bardzo ważnym elementem codziennej pielęgnacji skóry twarzy. Nadmiar martwego naskórka powoduje zatykanie porów, co z kolei może doprowadzić nawet do trądziku i innych problemów z cerą. Z drugiej strony skóra twarzy jest niezwykle delikatna, więc trzeba się z nią obchodzić bardzo rozważnie.
Po co stosować peelingi do twarzy?
Głównym zadaniem peelingu do twarzy jest złuszczenie martwego naskórka. W efekcie skóra staje się przy okazji gładka. Wygląda promiennie i młodo. Peelingi doskonale poza tym oczyszczają cerę i przygotowują ją do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych. Nie każdy wie, że peeling do twarzy pomoże też spłycić zmarszczki. A dzięki właściwościom złuszczającym, peeling dodatkowo wspiera i przyspiesza procesy regeneracyjne. Chyba już rozumiesz, że bez tego kosmetyku trudno się obejść.
Jak stosować peelingi do twarzy?
Po kosmetyk ten warto sięgnąć raz w tygodniu. Zbyt częste stosowanie peelingów prowadzi niekiedy do podrażnień skóry. Peeling nakłada się na skórę twarzy kolistymi ruchami i delikatnie masuje. Nie pocieraj twarzy, żeby nie doprowadzić do podrażnień. Peelingu nie stosuj po depilacji, warto ograniczyć zabiegi również przed wyjściem na słońce – przede wszystkim nie stosuje się w lato peelingów kwasowych.
Rodzaje peelingów do twarzy
Wyróżniamy kilka rodzajów peelingów do twarzy. Peeling gruboziarnisty polecany jest do cery tłustej bez trądziku. Zawiera on dość grube drobinki złuszczające. Doskonale oczyszcza skórę, wspiera regenerację i reguluje wydzielanie sebum. Peeling drobnoziarnisty polecany jest do cery normalnej i mieszanej. Malutkie drobinki delikatnie złuszczają martwy naskórek. Taki kosmetyk może też pełnić wiele innych funkcji, na przykład nawilżającą.
Ciekawym rozwiązaniem, szczególnie dla cery wrażliwej, jest peeling enzymatyczny (gommage). Specjalnie dobrane składniki aktywne (np. kwasy owocowe) delikatnie złuszczają skórę bez pocierania. Taki peeling z pewnością nie podrażnia skóry i nie wywołuje mikrouszkodzeń. To jeden z najprzyjemniejszych zabiegów pielęgnacyjnych.
Najlepsze peelingi do twarzy
Polki uwielbiają markę Ziaja. Peelingi do twarzy Ziaja PRO są bardzo skuteczne, a przy tym przystępne cenowo. Programy oczyszczające Ziaja PRO sprawiają, że cera wygląda doskonale, świeżo i młodo. Preparaty kwasowe powinny być używane, gdy nie planujemy długiej ekspozycji na słońce.
Zainteresować Cię mogą również peelingi do twarzy Bandi. Te profesjonalne kosmetyki zadbają o każdy rodzaj skóry. Dla skóry wrażliwej idealny będzie peeling enzymatyczny. O skórę z problemami zadba peeling antytrądzikowy. Peeling nawilżający z kolei zadba o pielęgnację twarzy.