Jesteś w bezpiecznej strefie zakupów
Lato czas start! Wszystko 5% taniej
Przy zamówieniach za minimum 150 zł
POZOSTAŁY CZAS
00:00:00
TWÓJ KUPON
LATO5
Jaki jest fototyp Twojej skóry
Dobór filtra wydaje się oczywisty, jednakże czy tak naprawdę wiemy, o co w tym wszystkim chodzi? Zazwyczaj jednak kierujemy się impulsem lub nazwą firmy, ale ważniejszą kwestią jest fakt, jaką mamy skórę i jak mocnej ochrony potrzebujemy. Przyjrzyjmy się najpierw fototypom skóry.
FOTOTYP
I
FOTOTYP
II
FOTOTYP
III
FOTOTYP
IV
osoby z jasną skórą i niebieskimi oczami lub rudowłosi z niebieskimi oczami. Po opalaniu skóra charakteryzuje się rumieniem, raczej się nie opala, a jeśli już to na czerwono
blondyni o jasnej skórze, po opalaniu pojawia się rumień i niewielka opalenizna
szatyni, bruneci z piwnymi oczami i z jasnobrązową skórą. Po opalaniu może pojawić się niewielki rumień, w większości przypadków opalenizna
osoby z jasnobrązową skórą, ciemnymi oczami, najczęściej bruneci. Po opalaniu pojawia się normalna opalenizna bez śladu rumienia

Należy jednakże pamiętać, że mogą oczywiście pojawiać się wyjątki,
które będą reagować wprost przeciwnie niż powyżej.

Co to jest faktor SPF?

Oznaczenie SPF spotyka się na wielu kosmetykach. Ale czy wiemy, co ono dokładnie oznacza? Faktor informuj nas, ile czasu chroniona skóra może pozostać w kontakcie ze słońcem zanim pojawią się oparzenia. Przyjmuje się, że oparzenie słoneczne na niechronionej skórze pojawia się po 15 minutach, stąd:

SPF6 ochrona 1,5h
SPF15 ochrona 3,75h
SPF20 ochrona 5h
SPF30 ochrona 7,5h

W okresie letnim dużo mówi się o promieniowaniu UVA i UBV, jeśli nie wiesz czym się różnią i co oznaczają, przygotowaliśmy dla Ciebie krótką charakterystykę każdego z nich.

UVA   UVB
Jego natężenie jest takie samo przez cały dzień, niezależnie od pogody i pory roku. Jest tak samo intensywne latem, jak i zimą. Nie zatrzymują go chmury ani szyby. Zawsze jesteśmy poddani działaniu tej samej dawki promieni UVA. Promieniowanie to nie wywołuje rumienia, jednakże po latach zauważalne są jego skutki w postaci: zmarszczek, zniszczonej skóry lub zmian nowotworowych. Przyczynia się także do reakcji fotouczulających oraz oczywiście do fotostarzenia skóry.
 
Fale UVB najsilniej działają w godzinach od 10 rano do 15. W okresie letnim ich natężenie jest największe. Stanowią one 5% całego promieniowania UV na Ziemi. W przeciwieństwie do UVA, fale UVB filtrowane są przez chmury, szyby okienne lub samochodowe. Promienie wnikają głównie do poziomu naskórka i są odpowiedzialne za rumień posłoneczny i poparzenia skóry. Powodują obniżenie odporności immunologicznej organizmy, co może przyczyniać się do zmian nowotworowych. Mogą być także jednym z powodów zaćmy.

Twój koszyk
0,00
0
Zapisz się na newsletteri zyskaj15 zł na zakupy
Bądź na bieżąco:
  • aktualne promocje
  • gorące nowości
  • prezenty do zakupów
  • specjalne kody rabatowe
Zapisz mnie